- Komerční sdělení-udalosti

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

Jak fotit s Vivo X100 Pro: Tipy a triky pro úžasné fotografie

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů a...

Jaké jsou výhody a nevýhody nebankovních půjček? 

Nebankovní půjčky jsou finanční nástroje poskytované alternativními úvěrovými institucemi,...

Párty originálně, jaká témata si vybrat pro večírek ve stanu

Párty stan je ideálním prostorem pro pořádání večírku. Pokud...

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po...

Padání vlasů u žen – alopecie

Ženy se však nejčastěji se zvýšeným vypadáváním vlasů setkají po porodu. Toto je způsobeno také tím, že během těhotenství vlivem hormonů vlasy padají méně, po porodu se ale stav vrací k normálu. Mnoho žen si tak všimne, že jejich kštice je méně bohatá než v těhotenství, což je navíc umocněno poporodním vypadáváním vlasů, které se u většiny žen objevuje 2 až 3 měsíce po porodu. Nicméně do šesti až devíti měsíců věku dítěte by se vlasy měly vrátit ke své původní hustotě nebo můžete využít služeb tetování vlasů.

Pokud vlasy rovnoměrně vypadávají po celé hlavě, mluvíme o difúzní alopecii. Ta se nevyhýbá mužům, ženy ale postihuje častěji. Důvodem mohou být hormonální změny, nedostatek vitamínů a minerálů ve stravě, nežádoucí účinek léků nebo chronická nemoc. Dobrou zprávou nicméně je, že difúzní alopecie je v mnoha případech pouze dočasná.

V případě alopecie areata (ložiskové) vypadávají vlasy v jednom nebo více ohraničených ložiskách. Při tomto typu alopecie mohou vlasy vypadávat spolu s tělesným ochlupením. Zde můžeme mluvit o tom, že pohlaví není rozhodujícím faktorem a tato alopecie – tetování vlasů postihuje muže i ženy. Jedná se o autoimunitní onemocnění, kdy imunitní systém těla začne napadat vlasové buňky, a to má za následek vypadávání vlasů.

Padání vlasů je v mnoha případech řešitelný problém

Je tedy pravdou, že vypadáváním vlasů trpí víc muži. Jak je ale popsáno výše, záleží také na druhu alopecie a dalších faktorech.

Padání vlasů má často řešení, minimálně ho můžeme zpomalit tím, že zajistíme stávajícímu vlasovému porostu výživu a správnou péči. Živiny můžeme vlasům kromě stravy dodat i speciální kúrou z lékárny. Důležitá je i šetrná péče, používání kvalitních barev na vlasy, pravidelné zastřihování, vhodná vlasová kosmetika nebo tetování vlasů. Během mytí se doporučuje pokožku hlavy jemně masírovat. Masáž má za následek lepší prokrvení a zdravější pokožku hlavy, která se projeví i na vzhledu vlasů.

- Komerční sdělení -udalosti