- Komerční sdělení-udalosti

Jak co nejvýhodněji nakoupit přes internet

V dnešní době jsme zahlceni nabídkami, letáky, reklamami a všemožnými marketingovými praktikami,...

Úspěšnou kariéru lze mít i bez vysoké školy

Absolvent střední školy, člověk bez vysoké školy s praxí, či...

Na co se zeptat první den v novém zaměstnání

Přestože na pracovním pohovoru by se každý měl snažit klást...

Co dělat, když vás kolegové v práci pomlouvají

Každý kolektiv je do jisté míry semeništěm pomluv a spiknutí – taková je...

Kde všude hledat pracovní příležitosti

V době internetu již tato otázka není pro uchazeče...

Prodáváte auto? Zanedbaný vzhled vás může vyjít draze

Sníh, štěrk, kamínky, bláto. A hlavně sůl. Všude. Zima kromě řidičů prověří i každé auto. Zabrat dostane karoserie, podvozek i kola. Ani v létě toho nezvykne být méně. Písek, prach, mušky, komáry, ptačí trus, kousky asfaltu. A teplota, která to všechno na auto doslova připeče.

Murphyho zákon říká, že vždy, když umyjete auto, začne pršet. Opravdu má význam starat se o čistotu karoserie, mýt ji a ošetřovat lak? Stačí to udělat jednou za čas nebo je lepší pravidelně? Čeho je důležité si všímat při výběru autoumývárny?

Na cenu ovlivňuje vzhled
O autech se v posledních měsících psalo hodně. Nedostatek čipů způsobil nárůst cen nejen nových, ale i těch ojetých. Hodnotu našeho auta však kromě kolísavého trhu umíme významně ovlivnit i my tím, jak o auto pečujeme.

Každý motorista ví, že bez pravidelné výměny oleje, filtrů či brzdových destiček mnoho kilometrů nenajede. Stejně důležitá je také péče o to, jak auto vypadá.

Vybledlý lak, karoserie plná nečistot a rez autu na ceně rozhodně nepřidají. Zda si auto myjeme sami, nebo využijeme automatickou umývárnu, důležitá je zejména pravidelná celoroční péče.

Nejvíce myjeme auta během zimy
Věděli jste, že nejvíce práce mají autoumývárny během zimních měsíců? Podle statistik až 32 procent majitelů aut myje svá vozidla právě během zimy. Důvodem je zejména posypová sůl. Jaro a léto jsou podle studie společnosti DetailProPos ve využívání automatických umýváren na společném druhém místě s 25 procenty.

Zanedbat údržbu v zimě však může vyjít motoristy pořádně draze. V tomto období hrozí největší riziko pro karoserii od posypové soli. Povlak, který zůstane na povrchu auta a na podvozku, výrazně zvyšuje riziko vzniku rzi.

„Zvlášť ohrožena jsou místa, která běžně nevidíme, jako jsou podběhy a samotný podvozek. Na ten se v zimě třeba speciálně zaměřit. Pokud se totiž posypová sůl dostane do drobných narušení a trhlinek, snadno může dojít ke korozi. V extrémních případech a zvláště na starších vozidlech dokonce k proděravění karoserie,“ upozorňuje Miroslav Ovečka, Car wash Expert z OMV.

Podobné vlastnosti má podle něj také ptačí trus. Ten je mimořádně agresivní a zůstane-li na autě déle, může poškodit lak. K jeho odstranění je však třeba použít speciální kosmetiku, protože při jednoduchém setření hadrem hrozí poškrábání karoserie.

Většina řidičů volí automatickou umývárnu
Existuje několik způsobů mytí aut. Statistiky ukazují, že až 51 procent řidičů upřednostňuje automatickou umývárnu. Jako benefit označují rychlost mytí a pohodlnost.

Čeho je důležité všímat si při výběru autoumývárny? Podle Miroslava Ovečky jsou to zejména kartáče a materiál, z jakého jsou vyrobeny.

„Je lepší používat autoumývárny s pěnovými kartáči, které jsou nejen šetrné ke karoserii, ale jejich povrch je i neporézní. Znamená to, že se na nich nedrží špína a kamínky, mají jakousi samočistící schopnost. Také doporučuji využívat programy obsahující vysokotlaké předmytí a speciální prostředky na disky kol využívající ekologickou a účinnou chemii,“ radí expert Miroslav Ovečka.

Auto je třeba umýt alespoň jednou měsíčně
Co může podle specialisty výrazně usnadnit očistu auta? „Určete pravidelné mytí s použitím speciálního pěnového vosku. Na ošetřeném laku se vytvoří ochranný film, který zjednodušuje odstranění jakékoli nečistoty z karoserie,“ tvrdí Ovečka z OMV.

Nejvíce o čistotu svých aut dbají obyvatelé USA. Až 43 procent z celkových výdajů na mytí aut vychází z jejich peněženek. Statistiky také uvádějí, že 66 procent Američanů si nechává mýt auta přibližně 13krát za rok. Je dobré auto mýt průběžně nebo stačí jednou za čas a pořádně?

- Komerční sdělení -udalosti